RegistrierterBenutzer
5.551
Bearbeitungen
Zeile 5: | Zeile 5: | ||
| | | | ||
| Munsell Soil Color Charts 2000 | | Munsell Soil Color Charts 2000 | ||
|- | |||
|'''Verlag''' | |||
| | |||
| Munsell Color | |||
|- | |- | ||
| '''Anwendungen''' | | '''Anwendungen''' | ||
Zeile 55: | Zeile 59: | ||
| | | | ||
| Munsell Soil Color Charts 2009 | | Munsell Soil Color Charts 2009 | ||
|- | |||
|'''Verlag''' | |||
| | |||
| Munsell Color | |||
|- | |- | ||
| '''Anwendungen''' | | '''Anwendungen''' |